Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zmiany w regulaminie premii pracowników POS

Drodzy Playersi,

Minęły trzy miesiące odkąd w PLAY pojawiły się związki zawodowe, które od września zmieniły nazwę na Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” – RAZEM w PLAY.

Pytacie nas często, co to oznacza dla pracowników, czy warto przystąpić do naszej organizacji, co ja będę z tego miał? Dziś chcemy Wam podać jeden tylko przykład na to, że związki zawodowe mogą i odgrywają ważną rolę w kształtowaniu warunków pracy z waszymi wynagrodzeniami włącznie.

Jesteśmy na finiszu konsultacji regulaminu premii dla pracowników POS, najliczniejszej chyba grupy pracowników PLAY. Już niebawem poznacie zmiany, które my chociaż nie do końca usatysfakcjonowani, oceniamy jako krok w dobrym kierunku, ponieważ zmieniają się na lepsze zasady wypłacania premii w przypadku braku realizacji na poziomie poniżej 80% i nie chcemy tego opóźniać.

Mamy zapewnienie ze strony przedstawicieli pracodawcy, że pozostałe Wasze postulaty nie zostaną pominięte i już na początku 2024 roku będziemy pochylać się nad wprowadzeniem udoskonaleń, które mają na celu większą przejrzystość i przewidywalność w wyznaczaniu i sposobie rozliczania celów. Prawdopodobnie pierwszą zauważalną różnicę zauważycie w formie komunikatów, w których są Wam przekazywane cele na kolejny miesiąc. Komunikaty mają stać się bardziej zwięzłe, zrozumiałe i czytelne – tą zmianą zajmuje się już dedykowany do tego zespół.

W kolejnych krokach, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami chcemy by w regulaminie premii pojawiły się tabele stawek bazowych dla głównych produktów i usług oraz tabele mnożników prowizyjnych, które mogły by się zmieniać, ale tylko w zakresie zawartym w tych tabelach.

Konsultacje odbywały się w dobrej atmosferze, a sugestie i argumenty których nam dostarczyliście wraz z opinią naszego Radcy Prawnego w większości spotkały się ze zrozumieniem, chociaż nie wszystkie…co w trakcie negocjacji jest naturalne.

Być może nie wszyscy to wiecie, ale prawo zobowiązuje pracodawców do przeprowadzenia konsultacji z organizacją związkową w kilku ważnych dla pracowników kwestiach. Są to regulaminy wewnątrzzakładowe, w tym szczególnie regulaminy pracy i wynagradzania, ale także w sprawach związanych z rozwiązaniem z pracownikami stosunku pracy zarówno indywidualnych jak i grupowych. To daje organizacji związkowej, a de facto pracownikom, możliwość wpływania na ostateczne brzmienie zapisów w konsultowanych dokumentach, ochronę członków organizacji związkowej przed zwolnieniem z pracy, lub wynegocjowanie możliwie najlepszych warunków wypowiedzeń.

Dziękujemy za przekazane informacje wszystkim, którzy skontaktowali się z nami. Liczymy na Wasze wsparcie w przyszłości i dalsze wspólne działania.

Niezdecydowanych zapraszamy – im liczniejszą organizacją będziemy, tym bardzie słyszany będzie nasz głos.

W jedności siła…
 

Ze związkowym pozdrowieniem 
Zarząd OM RAZEM w PLAY

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www