Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zakończenie umowy serwisowej oraz przejście pracowników. [UPC - ERICSSON]

Koleżanki i Koledzy,

Wracamy do Was z informacjami dotyczącymi zakończenia umowy serwisowej zawartej między UPC Polska a spółką ERICSSON. Zebrane z regionów pytania i postulaty, po konsultacji z prawnikami w Zarządzie Regionu przekazaliśmy w dniu 20.10.2020 do Zarządów obu spółek – UPC i ERICSSON. Treść tego pisma zamieszczamy niżej.

Ustaliliśmy z przedstawicielami naszych pracodawców, że będziemy spotykali się co najmniej raz w tygodniu, by na bieżąco były nam przekazywane informacje związane z przekazaniem kontraktu do współpracujących już z UPC spółek TAURUS i NETINSER.

W środę odbyło się spotkanie trójstronne z przedstawicielami pracodawców. Mieliśmy nadzieję, że podczas tego spotkania chociaż w części uzyskamy odpowiedź na postulaty zawarte w naszym piśmie z 20 października. Niestety tak się nie stało, ponieważ nie zakończyły się jeszcze negocjacje warunków komercyjnych kontraktu pomiędzy ERICSSON a spółkami TAURUS i NETINSER. Mamy zapewnienie, że już w przyszłym tygodniu będziemy mogli uzyskać więcej konkretów związanych z warunkami na jakich mają być przeniesieni pracownicy objęci zmianą oraz o warunkach jakie są w stanie zagwarantować nowi pracodawcy. Czekamy też na ustalenie terminu spotkania z przedstawicielami spółek TAURUS i NETINSER.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi prawnikami i czekamy na ich opinię w pewnych obszarach dotyczących przeniesienia pracowników na podstawie Art. 23'. Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, zapytaliśmy o skutki jakie niesie dla Was Art. 23' § 4.
W terminie 2 miesięcy od przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, pracownik może bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem, rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem.

Po uzyskaniu opinii prawnej przekażemy ją zainteresowanym.

O wszystkich nowych ustaleniach i decyzjach będziemy Was informowali natychmiast po umówionych na przyszły tydzień spotkaniach.


PISMO PRZEKAZANE DO ERICSSON

 

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www