Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

#UPC - Wprowadzenie nowego regulaminu wynagradzania dla pracowników Działu Sprzedaży i Obsługi Klientów w UPC

log_upc

Koleżanki i Koledzy,

Miniony tydzień po intensywnych i nie ma co kryć, trudnych negocjacjach zakończył się wypracowaniem kompromisu w sprawie wprowadzenia nowego regulaminu wynagradzania dla pracowników Działu Sprzedaży i Obsługi Klientów. Wystarczy wspomnieć, że dwukrotnie odrzucaliśmy propozycję forsowana przez przedstawicieli Pracodawcy, którzy chyba nie do końca poważnie nas potraktowali i byli przekonani, że pod naciskiem zgodzimy się podpisać pierwotną propozycję mimo tego, że zawierała błędy formalno-prawne. Długo nie uznawali naszych racji. Zmiana stanowiska nastąpiła po doręczeniu Pracodawcy naszej negatywnej decyzji popartej opinią prawników z Zarządu Śląsko-Dąbrowskiej NSZZ Solidarność.


W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wspierającym nas prawnikom, oraz członkom naszej organizacji i pracownikom niezrzeszonym, którzy wspierali nas w trakcie negocjacji, z którymi konsultowaliśmy treść dokumentu.

Proponowane przez pracodawcę rozwiązanie zostało w kilku punktach zmienione (dostosowane do obowiązujących w Polsce przepisów KP), a część zapisów została wprost usunięta.

Dokument który niebawem zostanie przedłożony pracownikom objętym zmianami zawiera elementy, które pierwotnie nie stanowiły jego integralnej części, a które nakazuje Art. 77 KP.

Zostały ustalone minimalne poziomy Mnożników prowizyjny i Stawek ryczałtowych. 

Mamy też zapewnienie, że pracownicy nie będą tracili prowizji z tytułu „niepoprawnego” kodowania.

Do czasu wypracowania obiektywnych raportów dotyczących wskaźnika PIC – nie będzie on wyznaczany w celach miesięcznych.

Na regulamin wynagradzania mieliśmy wpływ i dołożyliśmy wszelki starań, by z punktu widzenia pracowników był on dla nich korzystny, niestety nie mamy wpływu na wyznaczanie celów miesięcznych – wskaźników, mnożników i akceleratorów… tu decyzje należą do menadżerów.
Mamy nadzieję, że dobro ich podwładnych będzie im leżało na sercu tak bardzo jak nam.

 
Wcześniej na ten temat pisaliśmy tutaj:
https://mozsolidarnosc.org/zmiany-systemu-premiowego-i-prowizyjnego-w-upc
https://mozsolidarnosc.org/planowane-zmiany-struktur-i-dzialow-w-upc-aktualizWitamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www