Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

#UPC - Spotkanie komisji MOZS z przedstawicielem UPC PL

Koleżanki i Koledzy!

W dniu 07.03.2018 odbyło się spotkanie komisji związkowej z przedstawicielami zarządu UPC. Głównym tematem rozmów było podsumowanie 2017 roku oraz określenie planu na 2018

Podczas spotkania przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Ericsson – Sodexo – UPC Interenetia przekazali reprezentantom Pracodawcy pismo do Zarządu UPC Polska w sprawie kontynuowania dalszych rozmów w sprawach szczególnie ważnych dla pracowników. [skan pisma poniżej]

Podczas spotkania omówiliśmy kilka tematów, które są już w trakcie realizacji i zbliżają się do sfinalizowania, w tym szczególnie istotne:
  • Nagrody dla pracowników za rok 2017 – które mają być wypłacone do końca bieżącego miesiąca
  • Usankcjonowanie w formie pisemnej zasad przyznawania nagród rocznych dla pracowników – wstępnie ustaliliśmy że ma to być załącznik do Regulaminu wynagradzania
  • Postęp w procesie tworzenia siatki płac, który rozpoczął się w drugiej połowie ubiegłego roku – zależy nam na wyrównaniu wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych na takich samych stanowiskach, co ma wyeliminować przypadki nierównego traktowania w zatrudnieniu (dyskryminacji płacowej). W tym temacie zaplanowane jest oddzielne spotkanie z zespołem koordynującym ten proces.
  • Do końca marca trwać będzie przegląd wynagrodzeń, a wyniki tych działań mamy poznać w kwietniu. Ustaliliśmy na 15 kwietnia wstępny termin spotkania podczas którego poznamy wyniki przeglądu wynagrodzeń i propozycje nowych stawek wynagrodzeń.
  • Otworzyliśmy temat odszkodowań dla pracowników zwalnianych z winy pracodawcy. Temat spotkał się z dużym zrozumieniem. Otrzymaliśmy informację, że w tym obszarze zostały już poczynione działania korzystne dla pracowników zwalnianych. Wysokość odszkodowań będzie uzależniona od stażu pracy w UPC Polska.
Mamy też wstępnie ustalony termin spotkania przedstawicieli MOZ NSZZ Solidarność z nowym Prezesem UPC Polska, Robert Redeleanu. Robert przejmuje obowiązki z początkiem kwietnia, a nasze spotkanie ma nastąpić w pierwszych dniach maja.

pismo_302-181

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www