Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Obradowała Rada KSPT

2 października w Warszawie spotkała się Rada Krajowej Sekcji Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”.

Zebrani zapoznali się z sytuacją MOZ NSZZ „Solidarność” w UPC i Ericsson. Po przejęciu pracowników Internetia przez Netię, nowym przewodniczącym został Mirosław Rajman.

Zapoznano się z sytuacją pracowniczą w EmiTel, UPC i Ericsson, Orange Polska i spółkach powiązanych. W EmiTel zrealizowano wzrost wynagrodzeń na planowanym poziomie 3%. We wszystkich tych spółkach znaczną część pracowników wykonuje pracę zdalną lub w systemie mieszanym. Oczekiwane są uregulowania prawne dotyczące pracy zdalnej. Nie są planowane w spółkach zwolnienia, oprócz OPL.

Przedstawiono konsultowane zmiany w ustawie - Prawo telekomunikacyjne, zwracając uwagę na przenoszenie obciążeń finansowych związanych z wprowadzanymi zmianami na operatów telekomunikacyjnych.

Podjęto decyzję o przeniesieniu na roku przyszły planowanego zebrania delegatów Sekcji oraz odwołaniu rocznicowego wyjazdu na Białoruś, związanego ze 100-leciem bitwy warszawskiej i niemeńskiej.

W ramach współpracy Sekcji z Centrum Organizowania Związków Zawodowych przedstawiono sytuację związaną z utworzeniem organizacji związkowej w spółce Teleperformance. Poparto protest przeciwko szykanom pracodawcy wobec Patrycji Stolarz i Zuzanny Hansen, zaangażowanym w tworzenie związku.

KSPT_1_02102020
 

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www