Informacje związkowe - Q3 w UPC

log_upc

Kolejny trzeci kwartał za nami.
Jednak mimo tego wakacyjnego okresu dużo się wydarzyło i wiele zadziało.

Za nami kilka bardzo ważnych spotkań.
W telegraficznym skrócie poniżej przedstawiamy najważniejsze tematy, które są w trakcie i toczą się w naszych rozmowach z UPC Polska.:

• odprawy dla zwalnianych pracowników,
  • odprawy emerytalne dla osób odchodzących na emeryturę,
  • siatka płac, równe traktowanie, zmiana zgodnie z medianą rynkową,
  • nagrody jubileuszowe dla długoletnich pracowników,
  • wartościowanie stanowisk, metodologia,
  • brak jasnych zasad dotyczących rozliczeń w raportach sprzedaży,
  • pakiet pracowniczy dla pracowników przekazanych do firmy Ericsson.

Pozwolimy sobie również przypomnieć fragment tekstu, który został opublikowany przeszło rok temu i który nadal obowiązuje:

Związki Zawodowe chcą i walczą, aby pracowało się lepiej i przyjemniej, żeby pracownik był szanowany, a zarobki adekwatne do wykonywanej pracy, żeby pracodawca przestrzegał zasad partnerstwa i określonych standardów pracy.
Jesteśmy świadomi, że z racji różnych poglądów i doświadczeń ZZ mogą być różnie postrzegane, ale w naszej firmie my walczymy, uzgadniamy, wnioskujemy nie tylko dla członków Związku, ale także każdego. Jeśli coś robimy, to robimy to dla wszystkich.
Im więcej nas będzie tym mocniejsze będą nasze argumenty. Mając większą ilość pracowników za sobą możemy „wywalczyć” więcej. Stare hasło wciąż jest aktualne: „w jedności siła” !!!

Pozdrawiamy.