Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Informacje z firmy Sodexo

W Sodexo się dzieje!

Prawie pół roku za nami, nowy start, nowa energia, nowe cele.

We wrześniu 2017 rozpoczeliśmy nowe przedsięwzięcie, wizytujemy kolejno jednostki Sodexo, na początek region Mazowsze. Organizujemy zebrania informacyjne z pracownikami, rozdajemy ankiety, w których pracownicy mogą wypowiedzieć się co należałoby zmienić, co ich zdaniem potrzebne jest aby mogli lepiej, bezpieczniej pracować.

Wspomniane ankiety są anonimowe, zawierają dwa proste pytania:
  • Co Twoim zdaniem należy zmienić w Sodexo od zaraz?
  • Co może wpłynąć na poprawę miejsca pracy i jakości Twojego życia?
Wszyscy wiemy że słupki z prezentacji nijak się mają do rzeczywistości, odpowiedzi które do nas wracają są tego najlepszym dowodem, są też motywacją i zapewnieniem że nasza praca jest i będzie potrzebna.

Na chwilę obecną zebraliśmy ponad 100 ankiet, po zakonczeniu wizyt na Mazowszu zrobimy zestawienie i przekażemy wyniki dyrekcji Sodexo. Już teraz mogę wam zdradzić że nie będzie to plaster miodu, będzie to zdecydowanie gorzki łyk rzeczywistości. Miejmy nadzieję że otworzy to oczy tym decydującym.

Oczywiście, równolegle prowadzimy rekrutację do naszej organizacji. Każda wizyta to kolejne wypełnione deklaracje. Sodexo zatrudnia prawie 2000 osób, więc jest potencjał, a trzeba pamietać że czym więcej nas będzie, tym większą siłę bedziemy stanowić, tym łatwiej będzie wyegzekwować od pracodawcy to co nam się należy, to co gwarantuje nam Konstytucja.

Sodexo to korporacja międzynarodowa, pozwolę więc sobie zacytować fragment z Europejskiej Karty Społecznej która to została ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku:
„Wszyscy pracownicy mają prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę, zapewniającego wystarczający poziom życia ich samych i ich rodzin.”

Lista jednostek które do tej pory odwiedziliśmy:
Citi Bank, NBP, UBC PKO/CFP, TVN, Danon, Procter&Gamble, Instytut Lotnictwa
 

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www