Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Decyzje Rady KSPT

SKPT

W dniu 1 kwietnia br. odbyło się w trybie telekonferencyjnym spotkanie Rady KSPT NSZZ „Solidarność”

Dokonano wyborów uzupełniających na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady, którym został wybrany Czesław Pastusiak. Wcześniej z tej funkcji złożył rezygnację Waldemar Stawski.
Do kontaktów z administracją publiczną w zakresie prawa telekomunikacyjnego oraz do prac w zespole rządowym Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w miejsce Waldemara Stawskiego, został wybrany Łukasz Mickiewicz.
Przewodniczący Jerzy Iwaszkiewicz podziękował Koledze Waldemarowi Stawskiemu za dotychczasowy wkład pracy, na ww. funkcjach, na rzecz związku i pracowników telekomunikacji.

Przedstawiono informacje:
- ws. ustaleń dot. pracy zdalnej wypracowanych przez UNI, które są rekomendowane przez związek do zastosowania na szczeblu przedsiębiorstw,
- dot. cyfrowego podnoszenie umiejętności starzejącego się społeczeństwa,
- udziału w projekcie tworzenia nowych organizacji związkowych we współpracy z COZ- obecnie w Teleperformance.

Zapoznano się sytuacją pracowniczą w Orange Polska, T-Mobile, UPC, EmiTel. Wspólnych działań, ramach zespołu roboczego KSPT, wymaga m.in. uregulowanie prawne pracy zdalnej, która jest wykonywana obecnie przez znaczną grupę pracowników branży telekomunikacyjnej.
Poruszno również temat pracy w salonach sprzedaży i sprawę premii sprzedażowej, która jest przedmiotem kolejnych wystąpień organizacji związkowych. Omówiono stan zabezpieczenia pracowników i inicjatywy związku dot. pandemii Covid-19.
Kolejne zmiany dotknęły MOZ NSZZ Solidarność UPC – ERICSSON, gdzie z dniem 1 kwietnia część pracowników przeszła w trybie art. 21(1) k.p. do spółek Grupy Taurus i NIS. Oznacza to rozszerzenie działalności na nowych pracodawców.

Omówiono również zmiany do Regulaminu KSPT. Planowana jest w ograniczonym zakresie, w reżimie obowiązujących obostrzeń, 32. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę.

Spotkanie zakończono życzeniami świątecznymi.
Stanisław Kiezik, Sekretarz Rady KSPT NSZZ Solidarność

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www