Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Decyzje Rady KSPT

SKPT

W dniu 1 kwietnia br. odbyło się w trybie telekonferencyjnym spotkanie Rady KSPT NSZZ „Solidarność”

Dokonano wyborów uzupełniających na funkcję zastępcy przewodniczącego Rady, którym został wybrany Czesław Pastusiak. Wcześniej z tej funkcji złożył rezygnację Waldemar Stawski.
Do kontaktów z administracją publiczną w zakresie prawa telekomunikacyjnego oraz do prac w zespole rządowym Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w miejsce Waldemara Stawskiego, został wybrany Łukasz Mickiewicz.
Przewodniczący Jerzy Iwaszkiewicz podziękował Koledze Waldemarowi Stawskiemu za dotychczasowy wkład pracy, na ww. funkcjach, na rzecz związku i pracowników telekomunikacji.

Przedstawiono informacje:
- ws. ustaleń dot. pracy zdalnej wypracowanych przez UNI, które są rekomendowane przez związek do zastosowania na szczeblu przedsiębiorstw,
- dot. cyfrowego podnoszenie umiejętności starzejącego się społeczeństwa,
- udziału w projekcie tworzenia nowych organizacji związkowych we współpracy z COZ- obecnie w Teleperformance.

Zapoznano się sytuacją pracowniczą w Orange Polska, T-Mobile, UPC, EmiTel. Wspólnych działań, ramach zespołu roboczego KSPT, wymaga m.in. uregulowanie prawne pracy zdalnej, która jest wykonywana obecnie przez znaczną grupę pracowników branży telekomunikacyjnej.
Poruszno również temat pracy w salonach sprzedaży i sprawę premii sprzedażowej, która jest przedmiotem kolejnych wystąpień organizacji związkowych. Omówiono stan zabezpieczenia pracowników i inicjatywy związku dot. pandemii Covid-19.
Kolejne zmiany dotknęły MOZ NSZZ Solidarność UPC – ERICSSON, gdzie z dniem 1 kwietnia część pracowników przeszła w trybie art. 21(1) k.p. do spółek Grupy Taurus i NIS. Oznacza to rozszerzenie działalności na nowych pracodawców.

Omówiono również zmiany do Regulaminu KSPT. Planowana jest w ograniczonym zakresie, w reżimie obowiązujących obostrzeń, 32. Pielgrzymka Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę.

Spotkanie zakończono życzeniami świątecznymi.
Stanisław Kiezik, Sekretarz Rady KSPT NSZZ Solidarność

Elektroniczna legitymacja

Benefity

WYBORY 2023

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www