Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Spotkanie z Zarządem Ericssona.

W dniu 22 marca br. odbyło się pierwsze spotkanie nowej Komisji MOZ z przedstawicielami Zarządu firmy Ericsson.

Omówione zostały najważniejsze sprawy dotyczące pracowników projektu Ericsson - UPC, w tym przede wszystkim planowana redukcja zatrudnienia, możliwości jego zminimalizowania oraz plany firmy na przyszłość.

Przekazano nam, że na chwilę obecną firma Ericsson nie może sprecyzować czy będą jakieś dalsze zwolnienia.
W przypadku redukcji etatów w 2017 r. pracownicy zostaną objęci pakietami gwarancyjnymi.

Przedstawiciele Ericssona zapewnili, że firma nie planuje i nie prowadzi żadnych rozmów z firmami zewnętrznymi, do których mogliby przejść odchodzący pracownicy.

Komisja MOZ zwróciła uwagę na chaos informacyjny spowodowany brakiem jednolitych komunikatów przekazywanych załodze przez kadrę kierowniczą w poszczególnych regionach. W związku z zaistniałą sytuacją strona związkowa zaproponowała możliwość przekazywania informacji Zarządu poprzez nasza stronę www.

Związek Zawodowy zaproponował również spotkanie biznesowe z osobami odpowiedzialnymi za kontrakt Ericsson - UPC. Uzgodniono, że spotkanie w tej sprawie odbędzie się w miesiącu kwietniu.
 
Podczas pierwszej telekonferencji nie zdołaliśmy omówić wszystkich spraw. Dlatego pozostałe pytania zostaną wysłane do Zarządu pisemnie. Wstępnie ustaliliśmy kolejny termin telekonferencji, a także uzgodniliśmy, że będą odbywać się cyklicznie.

 

Witamy koleżanki i kolegów z Play

Benefity

Zgłoś deklarację

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność

strony www strony www